"Forum działkowców"


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
(3kB) (3kB) (3kB) (3kB)     (3kB) (3kB)

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: weboo
04-10-2010, 10:14
Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?
Autor Wiadomość
turmarek
nowy na forum

Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 1
Wysłany: 03-10-2010, 18:51   Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

Witam
Niedawno zakupiłem swój ogródek działkowy w mieście, mam nadzieję że znajdę odpowiedzi na moje pytania na tym forum.

1. Czy na działkach rod w mieście można mieć szambo, nie będę budował sam ale chcę kupić szambo z atestem od firmy produkującej.

2. Wiem że domki muszą spełniać konkretne wymiary 25m2 w mieście i 35 poza miastem.
Jak wybuduję domek 5x5 m czyli wyjdzie 25m2 i go ocieplę styropianem o grubości 10cm to będzie to już domek ponadwymiarowy ?
 
 
weboo 
Administrator forum
ROD 'Ślązaczka'


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 5089
Wysłany: 03-10-2010, 19:48   Re: Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

Jasną i pełną odpowiedź na swoje pytania znajdziesz w regulaminie ROD §106 i §107.
Tu nic innego się nie dowiesz. Proszę, postaraj się przeczytać najpierw regulamin ROD.
_________________
pozdrawiam
weboo
 
 
RyCho 
bywalec


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 28
Wysłany: 04-10-2010, 09:43   Re: Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

Domek ma mieć 25m. po obwodzie w mieście i max. 5m. wysokości. Na drugie pytanie nie potrafię odpowiedzieć na razie. W naszym ogrodzie są szalety ogólnodostępne.
_________________
ROD "Perkuna"
 
 
jorguś 
nowy na forum

Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: 27-04-2011, 21:06   Re: Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

W ogrodach miejskich nie można mieć indywiduaknych szamb - zgodnie z Regulaminem ROD :nono:
_________________
jorguś
 
 
laura027902 
nowy na forum

Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 2
Wysłany: 18-04-2012, 12:49   Re: Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

Witam
Przeczytałam cały regulamin ROD i nie widze zakazu wyposazenia działki w szambo.

§ 106
1. Z zastrzeżeniem warunków określonych w Prawie budowlanym, działka może być wyposażona w zbiornik na nieczystości ciekłe (szambo).
2. Zasady dotyczące usytuowania, budowy i eksploatacji szamba na terenie działki określi Prezydium Krajowej Rady w drodze uchwały.
3. Odpowiedzialność za warunki sanitarno-higieniczne i ochronę wód gruntowych przed skażeniami ponosi członek PZD.
4. Eksploatacja szamba i wywóz nieczystości musi odbywać się na warunkach określonych w przepisach powszechnie obowiązujących

Bardzo prosze o pomoc w zrozumieniu punktu 2
gdzie znalesc uchwale Prezydium Krajowej Rady dotyczaca usytuowania, i budowy szamba.
_________________
laura027902
 
 
weboo 
Administrator forum
ROD 'Ślązaczka'


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 5089
Wysłany: 18-04-2012, 16:02   Re: Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

Tak się zastanawiam, który regulamin cytujesz? Obecnie obowiązujący, jak też znowelizowany, który będzie obowiązywał od 1 maja 2012, ma trochę inną treść pkt. 1 i 2.

Brzmi tak:
"1. Z zastrzeżeniem warunków określonych w Prawie budowlanym, w ogrodzie poza granicami miast działka może być wyposażona w zbiornik na nieczystości ciekłe (szambo).
2. Instrukcję w sprawie szamb wydaje Prezydium Krajowej Rady."

Punkt 2 należy rozumieć w ten sposób, że PZD wydało stosowną instrukcję w sprawie zasad budowy i lokalizacji szamb.
Instrukcja Krajowej Rady, została wprowadzona uchwałą nr 17/96 Prezydium KR PZD (Biuletyn nr 5 z 1996).

Gdzie znaleźć? Musisz zerknąć lub pobrać Zbiór przepisów obowiązujących w PZD - stan na 01.01.2011 i tam na stronie 101 znajdziesz poszukiwaną uchwałę.
_________________
pozdrawiam
weboo
 
 
exotech
nowy na forum

Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 1
Wysłany: 01-05-2012, 18:21   Szambo

Wychodzi na to że można mieć szambo jeżeli nie ma żadnych sanitariatów w pobliżu.
 
 
Switala18 
nowy na forum

Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: 25-10-2012, 18:58   Re: Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

Witam
Chciał bym się dowiedzieć jak rozwiązać sprawę szamba na działce ROD.
Nie będę tam mieszkał cały czas. Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę nieczystości w głównej mierze wody.
Mam sporo gruzu i chciałem go zakopać i do tego gruzu pod ziemią doprowadzić rurę. Była by to jako taka oczyszczalnia ale tylko na samą wodę i siki. Czy jest możliwe takie wykonanie czy trzeba stawiać normalne szambo z kręgami itd.

Z innej beczki jakie macie pomysły na wykonanie toalety tzn rozwiązanie ze ściekami.
 
 
wa234 
stary wyjadacz
Super Forum


Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 407
Wysłany: 26-10-2012, 15:15   Re: Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

Regulamin ROD

§ 106
1. Z zastrzeżeniem warunków określonych w Prawie budowlanym, działka może być wyposażona w zbiornik na nieczystości ciekłe (szambo).
2. Zasady dotyczące usytuowania, budowy i eksploatacji szamba na terenie działki określi Prezydium Krajowej Rady w drodze uchwały.
3. Odpowiedzialność za warunki sanitarno-higieniczne i ochronę wód gruntowych przed skażeniami ponosi członek PZD.
4. Eksploatacja szamba i wywóz nieczystości musi odbywać się na warunkach określonych w przepisach powszechnie obowiązujących.
_________________
Pozdrawiam
wa234
 
 
 
staraj 
lider forum
ROD Pierwiosnek


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 2346
Wysłany: 27-10-2012, 10:52   Re: Czy można mieć szambo w miejskich ogródkach rod ?

Moim zdaniem § 106 Regulaminu ma się nijak do rzeczywistości na rynku jest już tyle zbiorników ekologicznych na ścieki sanitarne,można z powodzeniem zastsować na działce.Ale póki co obowiązuje regulamin.Czas na zmiany.
_________________
nie martw sie tym na co nie masz wpływu
staraj :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Fora ogrodowe: | Forum ROD "Leśny Barcinek" | Forum ROD "Rynia" | Forum ROD Sierosław 3"  | 

Inne fora o tematyce PZD: | Forum-Działkowiec w Polsce | 

Okręgowe Zarządy, PZD: | OZ Bydgoszcz | OZ Gdańsk | OZ Mazowiecki | OZ Podkarpacki | OZ Poznań | OZ Szczecin | OZ Śląski | PZD | 

Strony ROD: | ROD "1000 lecia PP" | ROD "A Mickiewicza" | ROD "Aronia" | ROD "Aster" | ROD "Brzoza Śląska" | ROD "Bugaj"(1) | ROD "Bugaj"(2) | ROD "Bukowina" |
ROD "Bukowina" Gromadzin | ROD "Centralny" | ROD "Czarny staw" | ROD "Czeremcha" | ROD "Dębniki" | ROD "Elektrochem" | ROD "Ina" | ROD "Jacek" |
ROD "Jantar" | ROD "Jarzynka" | ROD "Jaskółka" | ROD "Jutrzenka" | ROD "Kaczorownia" | ROD "Kalina" | ROD "Kazanie" | ROD "Kmita" |
ROD "Kolejarz" | ROD "Krzekowo" | ROD "KS.Dzierżonia" | ROD "Leśny Barcinek" | ROD "M.Drzymały" | ROD "Metalowiec" | ROD "Miłek" | ROD "Modrzew" |
ROD "Mostostal" | ROD "Nad jeziorem" | ROD "Nagietek" | ROD "Olszynka" | ROD "Otowo" | ROD "Partynice" | ROD "Pienista" | ROD "Pod bryzą" |
ROD "Pod kominem" | ROD "Pod lasem" | ROD "Podzamcze" | ROD "Polanki" | ROD "Przylesie" | ROD "Rekreacja"  | ROD "Raków" | ROD "Relaks-Hrubieszów" |
ROD "Relaks-Pruszków" | ROD "Róża" | ROD "Rynia" | ROD "Sarenka 2" | ROD "Sielanka" | ROD "Sierosław 2" | ROD "Sierosław 3" | ROD "Skowronek" |
ROD "Słoneczny Stok" | ROD "S?o?ce" | ROD "Społemowiec" | ROD "Stokrotka" | ROD "Wiśniewo" | ROD "Wilanów" | ROD "Wodnik" |
ROD "Wyspa Pucka" | ROD "Wzgórza Lgińskie" | ROD "Zachęta" | ROD "Zachód" | ROD "Zacisze" | ROD "Zdrój" | ROD "Zetorek" | ROD "Zjednoczenie" |
ROD "Żwirek" | 

Stowarzyszenia Ogrodowe: | Stowarzyszenie Ogród "Biała brzoza" |