"Forum dzia³kowców"


FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
(3kB) (3kB) (3kB) (3kB)     (3kB) Pozycjonowanie Stron UK

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
problem z kosiarka tecumseh
Autor Wiadomo¶æ
rolnik sam
nowy na forum

Do³±czy³: 27 Kwi 2008
Posty: 1
Sk±d: Dratów
Wys³any: 27-04-2008, 14:50   problem z kosiarka tecumseh

witam mam ma³y problemik z moja kosiareczk± otóz po odpaleniu na nowy sezon kosiarka zacze³a mi dymic i to az bardzo ale tym bym sie nie przejmowa³ gdyby nie to ze ona bierze olej wychodiz mi to ze 3 litry benzyny i 1 litr oleju. i co to moze byæ. a i jeszcze jedno czy ma ktos moze schemat budowy silnika takiego jak na tej stronie

http://allegro.pl/item345367899.html
 
 
troku 


Do³±czy³: 02 Sty 2008
Posty: 372
Sk±d: Poznañ
Wys³any: 27-04-2008, 19:23   Re: problem z kosiarka tecumseh

witam,
je¿eli ci bierze olej i dymi ca³y czas to niestety ju¿ jest po silniku, jest to aluminiowa tuleja i szlif jest nieop³acalny( warstwa utwardzona zostanie usuniêta i szybko siê znowu wyrobi ) lepiej do³o¿yæ i kupiæ ca³y nowy silnik lub now± kosiarkê ,
jak by¶ chcia³ siê zaprzeæ i zrobiæ remont to podam ci spis czynno¶ci i kosztów
szlif oko³o 60 z³
nowy t³ok i pier¶cienie 100z³
sworzeñ i korbowód 100 z³
dotarcie zaworów 30 z³

sam widzisz jak to wygl±da
na allegro widzia³em silniki za 480 z³ nowe z gwarancj±
te¿ tecumsech wiêc pomy¶l i zrób jak uwa¿asz
powodzenia
ps a schemat ci pode¶lê jak p[rze¶lesz mi swojego maila
mo¿esz te¿ zobaczyæ na stronie http://www.marax.pl/serwis/silniki/index.html
_________________
Jestem od tego aby pomagaæ, to moje hobby na tym ziemskim padole.

Pozdrawiam
Andrzej

troku@op.pl

tel. 665 200 900
 
 
 
gregor72 
nowy na forum

Do³±czy³: 21 Maj 2008
Posty: 6
Sk±d: Krosno
Wys³any: 21-05-2008, 16:56   Re: problem z kosiarka tecumseh

Witam
Pod³±cze sie do tematu ,mam podobna kosiarke jak ta z linku i podobny problem tyle ¿e dymek puszcza przy obci±¿eniu , po odkrêceniu g³owicy duzo nagaru na zaworach by³o , a jak rusza³em t³okiem to po kilku cyklach widac by³o jak zostaje olej na cylindrze . Mam nadzieje ¿e to tylko pier¶cienie . Teraz jestem w trakcie rozbierania jej ,ale przystawi³o mnie na tym wa³ku pod miska olejow± gdzie siê nó¿ nak³ada ,niewiem jak go ¶ciagn±æ :-o
 
 
troku 


Do³±czy³: 02 Sty 2008
Posty: 372
Sk±d: Poznañ
Wys³any: 21-05-2008, 19:56   Re: problem z kosiarka tecumseh

Zapewne mówisz o pia¶cie no¿a, je¿eli nie idzie jej ¶æi±gn±æ to musisz spróbowaæ ¶ci±gaczem do np ³o¿ysk, jak nadal bêdizie siedzieæ jak zaparta to nie pozostaje ci nic innego jak j± najzwyczajniej popsuæ i kupiæ now±, lecz problem dymienia to powa¿na sprawa nie zawsze wymiana pier¶cieni pomaga lub tylko na chwilê te silniki s± tak skonstruowane, ¿e zu¿ywa siê ca³y równomiernie i nastêpnie nie remontuje siê go bo siê najzwyczjniej nie op³aca tylko kupuje nowy silnik i hula dalej - wszystko to zale¿y od tego jeszcze jak wygl±da laweta bo jak jest kiepska to lepiej kupiæ now± kosiarkê
zobacz tu http://www.allegro.pl/ite...5_i_3_7_km.html
mo¿e to wystarczy
_________________
Jestem od tego aby pomagaæ, to moje hobby na tym ziemskim padole.

Pozdrawiam
Andrzej

troku@op.pl

tel. 665 200 900
 
 
 
leszekszop 
bywalec

Do³±czy³: 13 Maj 2008
Posty: 19
Sk±d: Wójtowo
Wys³any: 22-05-2008, 12:54   Re: problem z kosiarka tecumseh

Mowa o remontach i tak mnie ciekawi czy prisma webstera który opisywa³ wcze¶niej jej remont "umar³a" czy jeszcze dyszy?
 
 
 
gregor72 
nowy na forum

Do³±czy³: 21 Maj 2008
Posty: 6
Sk±d: Krosno
Wys³any: 22-05-2008, 14:34   Re: problem z kosiarka tecumseh

troku,
Uda³o mi siê ¶ci±gn±æ t± piaste rozebra³em silnik i na pierwszy rzut oka niby ok ,pier¶cienie s± ca³e ,cylinder niema jakich¶ g³êbokich rys ,tylko pól t³oka z góry jest czarny i zawory przykopcone .
Druga sprawa jest taka ¿e ta kosiarka ma 4 lata po pierwszych 2 -3 koszeniach wymienia³em olej i po kolejnym sezonie ,stan oleju zawsze sprawdza³em kosiarka nie kosi³a hektarów tylko normalna dzia³ke z która elektryczna dawa³e sobie rade 2x d³u¿ej
Druga sprawa jest taka ¿e strasznie rdzewieje od spodu ,normalnie ca³e p³aty farby z³a¿±





 
 
troku 


Do³±czy³: 02 Sty 2008
Posty: 372
Sk±d: Poznañ
Wys³any: 22-05-2008, 20:13   Re: problem z kosiarka tecumseh

Silnik jest ok wymieñ tylko pier¶cienie bo widaæ ¿e s± wytarte a to pewnie z powodu tej czarnej mazi - oleju olej wymienia siê co 25 godzin a nie raz na sezon. cylinder lekko zu¿yty ale jest nadal sprawny wiêc teraz szukaj pier¶cieni i mi³ego sk³adania pamiêtaj ¿e po z³o¿eniu musisz wymieniæ olej po 5 godzinach pracy ( docieraj± siê pier¶cienie i mo¿e byæ metaliczny osad w oleju szkodliwy dla silnika )
Rdza na spodzie lawety jest jak zawsze efektem dzia³ania kwasów wytwarzanych przez rozk³adaj±c± siê trawê.
po ka¿dym nawet najkrótszym koszeniu nale¿y kosiarkê "obaliæ" i wymyæ aby nie by³o grama trawy. Nawet wtedy jak nie ma farby bo siê najzwyczajniej wytar³a to rdza jest tylko powierzchowna i ³atwo j± zamalowaæ np. mini±
_________________
Jestem od tego aby pomagaæ, to moje hobby na tym ziemskim padole.

Pozdrawiam
Andrzej

troku@op.pl

tel. 665 200 900
Ostatnio zmieniony przez troku 24-05-2008, 06:49, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
 
marmar 
zasiedzia³y


Do³±czy³: 31 Sie 2006
Posty: 931
Sk±d: ¶l±sk
Wys³any: 23-05-2008, 18:10   Re: problem z kosiarka tecumseh

gregor72 napisa³/a:
Druga sprawa jest taka ¿e strasznie rdzewieje od spodu ,normalnie ca³e p³aty farby z³a¿±

U mnie by³o tak ju¿ po pierwszym sezonie. Rozmontowa³em wszystko i da³em t±" blachê", lawetê do ocynkowania i na to farba" na sucho"["na gor±co"] Teraz trzyma, odlaz³o tylko to co sam obdrapa³em z wierzchu po siatkach i s³upkach. Pod farb± ocynk trzyma. O koszty nie pytajcie bo to by³a taka fucha ;-)
_________________
Pozdrawiam
 
 
gregor72 
nowy na forum

Do³±czy³: 21 Maj 2008
Posty: 6
Sk±d: Krosno
Wys³any: 29-05-2008, 15:17   Re: problem z kosiarka tecumseh

Kosiarka z³o¿ona i chodzi ,ale nie oby³o sie bez problemów . Zaczne jednak od tego ¿e pier¶cienie by³y zapieczone jak widaæ na poni¿szym obrazku


Po zmontowaniu by³ problem faluj±cych obrotów ,po paru godzinkach nerwów okaza³o sie ¿e blaszka przy ga¼niku jest przygiêta (ta do której przyczepiony jest drucik z sprê¿yn±) ,wyprostowa³em i kosiarka dosta³a sta³ych obrotów :shock: nawet dluugo przed rem±tem tak równo nie chodzi³a :smiech3: .
Mam jeszcze dwa pytanka pierwsze odno¶nie obrotów mam ustawione jak na zdjêciu

tak mia³a od nowo¶ci a na http://www.marax.pl/serwis/silniki/index.html jest tak

zostawiæ czy zmieniæ ?
drugie to lekkie wycieki oleju z pod regulatora obrotów

jak rozbiera³em silnik to uszczelnienia tam nie by³o ,przed remontem te¿ ciek³o chyba ¿e to normalne
Podziêkowania dla kolegi @troku za pomoc :daumen:
 
 
troku 


Do³±czy³: 02 Sty 2008
Posty: 372
Sk±d: Poznañ
Wys³any: 29-05-2008, 20:02   Re: problem z kosiarka tecumseh

Odno¶nie zdjêcia nr 1 to jest efekt oleju, który siê dostawa³ pod pier¶cienie i stworzy³ sobie miejsce ( lu¼nie pier¶cienie ) nic nie bêdzie siê z tym dzia³o ¶mia³o bêdzie chodziæ,
zdjêcie 2 przedstawia ustawienie obrotów, je¿eli uwa¿asz ¿e na "zaj±czku chodzi zbyt szybko zmieñ o dziurkê ni¿ej lepiej dla silnika mniej siê bêdzie zu¿ywa³,
zdjêcie 3 te silniki siê tam poc± i to jest normalne nic z tym nie zrobisz, po koszeniu wymyj najlepiej myjk± ci¶nieniow± silnik ¿eby siê nie klei³o i bêdzie ok ( myj oczywi¶cie zimny silnik )
_________________
Jestem od tego aby pomagaæ, to moje hobby na tym ziemskim padole.

Pozdrawiam
Andrzej

troku@op.pl

tel. 665 200 900
Ostatnio zmieniony przez troku 27-09-2010, 19:02, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
 
 
gregor72 
nowy na forum

Do³±czy³: 21 Maj 2008
Posty: 6
Sk±d: Krosno
Wys³any: 26-06-2008, 14:54   Re: problem z kosiarka tecumseh

Witam ponownie ,poniewa¿ dalej mam problem z kosiark±. My¶le ¿e to chyba co¶ z zaworami . Podczas pracy silnika wydobywa siê dym ze spalinami z pod klapki z zaworami jak j± rozebra³em to ca³a g±bka by³a nas±czona olejem . Kosiarka jest s³aba . Mierzy³em szczelinomierzem zawór przy max wychyleniu t³oka i zawór wydechowy ma ok.0.30 a s±cy 0.20 (chyba trochê du¿o)Jak sie tam zawory ustawia ? trzeba podk³adki stosowaæ? . Po ¶wiecy widac ze jest z³e spalanie ,ale z odpalaniem niema problemu
 
 
troku 


Do³±czy³: 02 Sty 2008
Posty: 372
Sk±d: Poznañ
Wys³any: 27-06-2008, 02:03   Re: problem z kosiarka tecumseh

A pier¶cienie wymieni³e¶ bo jak by³y spore luzy na zamkach to teraz mo¿e przedmuchiwaæ i dlatego wzrasta ci¶nienie w komorze korbowej , gdzie¶ musz± siê gazy wydobyæ - tam gdzie naj³atwiej czyli przez odpowietrznik zabieraj±c przy okazji olej ze sob±
_________________
Jestem od tego aby pomagaæ, to moje hobby na tym ziemskim padole.

Pozdrawiam
Andrzej

troku@op.pl

tel. 665 200 900
 
 
 
gregor72 
nowy na forum

Do³±czy³: 21 Maj 2008
Posty: 6
Sk±d: Krosno
Wys³any: 27-06-2008, 10:14   Re: problem z kosiarka tecumseh

Pier¶cienie sa wymienione ,mo¿e cos z tym odpowietrznikiem jest nie tak. Czy uszkodzenie jednej z uszczelek mo¿e to powodowaæ ?
 
 
troku 


Do³±czy³: 02 Sty 2008
Posty: 372
Sk±d: Poznañ
Wys³any: 27-06-2008, 22:51   Re: problem z kosiarka tecumseh

musisz mieæ mocno wytarty cylinder skoro siê tak dzieje ¿e olej leci zawory na zimnym silniku mog± ieæ .15 na ssaniu .25 na wydechu regulacji w tym silniku nie ma ale skoro pali to jest ok tylko ten dymek z odpowietrznika jest niepokoj±cy zwiastuje niechybnie wymianê cylindra lub mo¿e ca³ego silnika
_________________
Jestem od tego aby pomagaæ, to moje hobby na tym ziemskim padole.

Pozdrawiam
Andrzej

troku@op.pl

tel. 665 200 900
 
 
 
Camber
nowy na forum

Do³±czy³: 31 Sty 2009
Posty: 2
Sk±d: Ossowa
Wys³any: 31-01-2009, 13:28   problem z kosiarka spalinow±

Witam! Mam star±, kilkunastoletnia kosiarkê spalinow± z silnkiem Tecumseh Prisma 37. Czy nowy silnik tej firmy bêdzie pasowa³ do starej lawety? Chodzi o ¶ruby mocuj±ce. :-)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Zmotywowani przez: Trener Mentalny - Daniel Domaradzki
modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Fora ogrodowe: | Forum ROD "Le¶ny Barcinek" | Forum ROD "Rynia" | Forum ROD Sieros³aw 3"  | 

Inne fora o tematyce PZD: | Forum-Dzia³kowiec w Polsce | 

Okrêgowe Zarz±dy, PZD: | OZ Bydgoszcz | OZ Gdañsk | OZ Mazowiecki | OZ Podkarpacki | OZ Poznañ | OZ Szczecin | OZ ¦l±ski | PZD | 

Strony ROD: | ROD "1000 lecia PP" | ROD "A Mickiewicza" | ROD "Aronia" | ROD "Aster" | ROD "Brzoza ¦l±ska" | ROD "Bugaj"(1) | ROD "Bugaj"(2) | ROD "Bukowina" |
ROD "Bukowina" Gromadzin | ROD "Centralny" | ROD "Czarny staw" | ROD "Czeremcha" | ROD "Dêbniki" | ROD "Elektrochem" | ROD "Ina" | ROD "Jacek" |
ROD "Jantar" | ROD "Jarzynka" | ROD "Jaskó³ka" | ROD "Jutrzenka" | ROD "Kaczorownia" | ROD "Kalina" | ROD "Kazanie" | ROD "Kmita" |
ROD "Kolejarz" | ROD "Krzekowo" | ROD "KS.Dzier¿onia" | ROD "Le¶ny Barcinek" | ROD "M.Drzyma³y" | ROD "Metalowiec" | ROD "Mi³ek" | ROD "Modrzew" |
ROD "Mostostal" | ROD "Nad jeziorem" | ROD "Nagietek" | ROD "Olszynka" | ROD "Otowo" | ROD "Partynice" | ROD "Pienista" | ROD "Pod bryz±" |
ROD "Pod kominem" | ROD "Pod lasem" | ROD "Podzamcze" | ROD "Polanki" | ROD "Przylesie" | ROD "Rekreacja"  | ROD "Raków" | ROD "Relaks-Hrubieszów" |
ROD "Relaks-Pruszków" | ROD "Ró¿a" | ROD "Rynia" | ROD "Sarenka 2" | ROD "Sielanka" | ROD "Sieros³aw 2" | ROD "Sieros³aw 3" | ROD "Skowronek" |
ROD "S³oneczny Stok" | ROD "S³oñce" | ROD "Spo³emowiec" | ROD "Stokrotka" | ROD "Wi¶niewo" | ROD "Wilanów" | ROD "Wodnik" |
ROD "Wyspa Pucka" | ROD "Wzgórza Lgiñskie" | ROD "Zachêta" | ROD "Zachód" | ROD "Zacisze" | ROD "Zdrój" | ROD "Zetorek" | ROD "Zjednoczenie" |
ROD "¯wirek" | 

Stowarzyszenia Ogrodowe: | Stowarzyszenie Ogród "Bia³a brzoza" |