"Forum działkowców"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
(3kB) (3kB) (3kB) (3kB)     (3kB) (3kB)

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Grzesiek
22-04-2008, 21:52
Uprawy na działkach
Autor Wiadomość
Jan z wyspy 
lider forum

Wysłany: 19-05-2006, 10:49   Uprawy na działkach

Witajcie. Oglądajac zdjęcia mój sad zauważyłem mało grządek na warzywa.
Przypuszczam ,że teraz jest trend wypoczynku nie upraw warzyw.
I tu nowy temat dla rozeznania. Więcej działek jest rekreacyjnych ,czyli zmienia się charakter działek działki służą do odpoczynku nie do upraw warzyw i plnów działkowych. Zaobserwowałem to na naszym Ogrodzie. Ja wychodzę z założenia,że doputy daję radę uprawiac grzędy wiec upCzy jest ktos drugi oprócz mnie kto nie ma zdźbła trawnika tylko uprawianą warzywami działkę.ile przeznaczacie miejsca lub grządek na te uprawy?rawiam, jak mi sie znudzi lub nie bede mógł to założe coraz więcej trawnika i przejde na rekreację, ale ta decyzja nie nadeszłą - nie - jeszcze smakują mnie moje swieże zbiory, cieszą marne efekty i różnorodnośc upraw i plonów.Tomoje zamiłowanie. jak zechce pobyc na łące jade nad zalew tam mam nad wodą wsapnaiłe miejsca., na promenade na spacer czy na imprezy.Tak że mam to i to.Ale wszystko zależy od sytuacji i mocy przerobowych checi pracy bo kosztuje wszystko dużego nakładu pracy. Janek

Hania
[Usunięty]

Wysłany: 19-05-2006, 11:52   Re: Uprawy na działkach

Janku ten temat już się pojawiał na forum
A ja na zasadzie "uderz w stół "itd :P
Ci odpowiem.
Bardzo Ci się chwali że uprawiasz warzywka i robisz to co lubisz :clapping:
Ja warzywek nie uprawiam bo:nie lubię
-ziemia na mojej działce to popiół
-chemią nie będę jej faszerować
Działkę nabyłam wyłącznie w celach rekreacyjnych.
Warszawa to nie Świnoujście i do morza i wypoczynku jaki Ty masz pod ręką daleko
Mam sąsiada starszego Pana pasjonata warzywek i daję słowo to ile on leje chemii na te swoje pomidorki to zgroza.Ale pomidorki rozdaje sam ich nie spożywa :evil_2:
Już to przerabialiśmy w PZD że warzywka były obowiązkowe ,całe szczęście to się już zmieniło.życzę Ci dużo satysfakcji z uprawy bo głęboko wierzę że produkujesz bez chemii :P
A na działce rekreacyjnej wierz mi też trzeba nieźle popracować to nie jest tak że ty śpisz a
trawa rośnie :hand:

Jan z wyspy 
lider forum

Wysłany: 19-05-2006, 15:12   Uprawy na działkach

Haniu wiem i nie mam zazłe ani nie lekceważe tylko ciekawy jestem kto jak ja jeszcze uprawia warzywa na całej działce. Co do chemii to po to mam działke żeby ją jak najmniej stosować choć mam takiego samego sąsiada co ma więcej chemi jak warzywa w sklepach. Co do trawników to widze ile pracy wymagają. Pozdrawiam Janek

Wladek50 
super lider

Wysłany: 20-05-2006, 15:22   Re: Uprawy na działkach

Janeczku
Ja uprawiam warzywa, żona ma trochę kwiatków, a za altanką mam trochę trawnika.
Uprawiam, albo inaczej, mam na działce: ziemniaki, marchewkę, pietruszkę, selery, pory, 3 rodzaje cebuli, sałatę, rzodkiewkę, pomidory, kapustę w 3 odmianach, paprykę, bób, kilka słoneczników, truskawki, fasolkę szparagową, ogórki, cukinię, patisony, rabarbar, maliny, 2 krzaczki jeżyn, jedne krzaczek maliny czarnej, kilka drzewek (9), kilka krzaczków porzeczek w 3 rodzajach, agresty, winogron, a może jeszcze coś ale ???
W przyszłym roku, a raczej na jesieni powiększę trawnik i miejsce pod kwiatki. Wodotrysków i bocianów w gipsu nie będzie.

Wladek50 
super lider

Wysłany: 20-05-2006, 15:24   Re: Uprawy na działkach

A co najważniejsze, o czym zapomniałem powój :evil_2: i by go pokręciło. :smiech3:

elmarek 
zasiedziały
Były Badylarz

Wysłany: 20-05-2006, 16:09   Re: Uprawy na działkach

Myślę,ze działka w Rodach to ma być przyjemność a nie wymógł czy obowiązek. Niech każdy ma taką, jaka mu sprawia przyjemność nawet z samymi wodotryskami, czy gipsowymi bocianami. My narazie mamy i warzywa i sad i tereny zielone. :hand:
na które nie masz wpływu.

Wladek50 
super lider

Wysłany: 20-05-2006, 16:14   Re: Uprawy na działkach

El.
To nie chodzi o twoja fontannę (jest fajna), ale ogólnie tak nazywam wszystko co nie spełnia żadnej funkcji, a jest kiczowate.

elmarek 
zasiedziały
Były Badylarz

Wysłany: 20-05-2006, 16:58   Re: Uprawy na działkach

:D ........ kiczem bywają niesłusznie nazywane wartościowe dzieła, być może niezbyt nowatorskie i odpowiadające na potrzeby publiczności, które są tak nazywane z zazdrości, przez środowiska artystów którym nie udało się osiągnąć sukcesu.......... :laughing23bt:
cyt.wikipedia :D
na które nie masz wpływu.

Wladek50 
super lider

Wysłany: 20-05-2006, 17:06   Re: Uprawy na działkach

Całe szczęście,że nie jestem artystą :smiech3: :hand:

Agatka 
lider forum

Wysłany: 20-05-2006, 23:08   Re: Uprawy na działkach

Władek napisał
Cytat:
tak nazywam wszystko co nie spełnia żadnej funkcji, a jest kiczowate.

są gusty i guściki i uszanujmy to.
Dobrze, że mogę mieć działkę nietypową z krzywym chodniczkiem bez ścieżek i z korą zamiast trawy / nielubię kosić / jednak z malutkim trawniczkiem / koszę podkosiarką / i różnymi krzewami oraz kwitnącymi stale kwiatami i sympatycznymi sąsiadami wokół.
Ja mam działkę dla swojej i tylko swojej przyjemności .
To nie znaczy, że cały czas jestem na niej sama od czasu do czasu umawiam się na grila ze znajomymi albo zaglądają bez umawiania się,bo wiedzą ,ze jestem na działce.Ja tam odpoczywam mimo , że sie nieraz narobię. ale i tak jestem jej fanem :laughing23bt: :laughing23bt:
nie tu powinnam to napisać Weboo Sorry :notworthy:

Jan z wyspy 
lider forum

Wysłany: 21-05-2006, 07:34   Uprawy na działkach

Dzieki za odzew.Ja też powoli jak będę słabszy i musiał przejdę na trawnik.Na razie jak pisałem cieszy mnie uprawa.Z trawnikiem jest też dużo pracy i wiem to ,bo widzę za płotem u sąsiada. Problemem mam - dwie sąsiednie z tyłu za płotem działki nie koszone pełno mleczów i powoju Romku walczę więc z powojem, zielskiem, turkuciami których kanały prowadzą właśnie z tamtąd. Powiadomię sąsiadów ale i od wielu lat problem ten sam.Ale cieszę sie ,bo żona wczoraj opieliła i zhakała dzialke i mówi że poradzimy sobie a z altanką , wykończeniem poprosiłem siostrę,synów to mi pomogą i jakoś wyjdę powolutku z wszystkiego. Cieszą pierwsze nowalijki , pogoda nie rozpieszcza niedawno dopiero rozkwitł tydzień temu bez.I dlatego nie rośnie tak na działce i chyba lato będzie chłodne ,deszczowe i tu przyda sie podniesiona moja działka, bo nie będe miał za mokro. Pozdrawiam Janek

Odpowiedz do tematu