"Forum działkowców"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
(3kB) (3kB) (3kB) (3kB)     (3kB) (3kB)

Poprzedni temat «» Następny temat
Areator
Autor Wiadomość
Maria
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 05:05   Re: Areator

Kasiu pisałaś, że wertykulatorem trzeba trawę czyścić w kratkę. Gdy ja ten swój kupiłam, był bez instrukcji więc podjechałam do OBI i tam pracowników pytałam się o sposób używania. Powiedzieli mi właśnie, że nie wolno w kratkę jednego dnia tego robić, tylko np. w odstępie miesiąca - raz jedziesz sobie wzdłuż działki, a po miesiącu w poprzek. Ja użyłam go tylko raz i tylko wzdłuż. Może w tym roku zrobię dwukrotnie, ale z tym miesięcznym odstępem. A u Ciebie Kasiu robicie to w kratkę jednego dnia ? I wszytko jest w porządku z trawą ?
Haniu oczywiście, że nie krakaj. Wszystko będzie ok. i działki będziemy miały. Co do tego Haniu co na działce, nie myślałam, nie chcę o tym myśleć i oficjalnie ZABRANIAM TOBIE o tym myśleć. Wracając do tego wertykulatora. Haniu to ustrojstwo używa się przeważnie raz na rok - na wiosnę, chyba że trawnik jest podniszczony już, czy zaniedbany to można dwa- trzy razy do roku. Nie kupuj. Jak już będzie pełna wiosna i będzie można robić wszystko na działkach, to umówimy się któregoś dnia, przyjadę do Ciebie z tym swoim wertykulatorem i sobie zrobisz, chyba że chcesz sobie koniecznie kupić - to nie ma sprawy.
Webo moja działka ma 300 m2, ale jak już kiedyś pisałam u mnie jest przede wszystkim trawa, parę iglaków, drzew, krzaków i kwiatów. Przy siatce wokół całego trawnika też są kwiaty, dlatego mnie się opłacało kupić ten wertykulator. Marzy mi się jeszcze kosiarka z rozdrabnianiem trawy (cholerycznie droga), ale dopóki nie będzie cała sprawa wyjaśniona, to marzenia odstawiam na półkę i poczekam też, aż opuszczą mnie suchoty kieszonkowe.

Hania
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 10:50   Re: Areator

Marysiu :!: :!: tak jest wszelkie krakanie jest od tej chwili dla ,mnie zabronione :D :D
A za oferte pomocy bardzo dziękuję być może skorzystam :P
Zgadzam się również z tobą co do wertykulowania w kratkę
Wertykulator ma noże więc trawnik nie byłby w stanie się zregenerować jak by go tak pociąć w te i wete :?:
Straszna ta moja polszczyzna ale wiesz Marysiu o co mi chodzi :oops:

kasia 
stały bywalec

Wysłany: 18-03-2005, 11:57   Re: Areator

a ja robie w kratkę - i trawnik się regenuruje i jest ok

kasia 
stały bywalec

Wysłany: 18-03-2005, 11:59   Re: Areator

Hania napisał/a:
Mnie teraz przed inestycjami powstrzymują inne myśli :(
to pytanie raczej do Marysi
co my zrobimy z tym całym wyposażeniem jak nam zabiorą działki myślałaś o tym :!: :!: :!:
Koniecznie jest mi potrzebny wertykulator elektryczny bo ręczny mam ale nie mam siły do wertykulatora i tak sie zastanawiam czy kupić :?:
ale może lepiej nie krakać :lol: :lol:

może nie tyle krakać - co nie wywoływać wilka z lasu

Haniu
będzie dobrze

Hania
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 12:14   Re: Areator

Kasiu ale robisz to wertykulatorem czy areatorem bo to jak wiesz różnica :!:
a wilki pozostawmy w lesie i cicho sza nie ma tematu :lol:

kasia 
stały bywalec

Wysłany: 18-03-2005, 12:19   Re: Areator

wertykulatorem
jego noże tną kępy trawy - i wtedy ona regenerując się staje sie gęściejsza

a z tego co ja wiem to aerator służy raczej do napowietrzania gleby - trawnika

Maria
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 13:00   Re: Areator

Kasiu każda z nas ma sprawdzony sposób. Gdy ja jeszcze ręcznym zrobiłam kawałek w kratkę, a resztę wzdłuż, to na tym kawałku, gdzie było robione w kratkę trawa rosła mi znacznie słabiej. Poza tym inaczej pracuje się ręcznym, a inaczej elektrycznym. Ale każdy sposób jest dobry, byle przyniósł pożądany efekt :D :D
Haniu a swoją polszczyzną się nie przejmuj. Bywa znacznie gorsza :D :D

kasia 
stały bywalec

Wysłany: 18-03-2005, 14:01   Re: Areator

i o to chodzi
każdy ma swój sprawdzony sposób
ale zawsze można się podzielić z innymi
a nuż komuś pomoże i tez sie sprawdzi

ps. a co chodzi z tą polszczyzną?

Maria
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 14:38   Re: Areator

Kasiu, bo Hania miała obiekcje do swojego postu - zupełnie bez sensu. A na przyszłość Haniu - przecież to znasz - nie wiesz jak napisać wtorek, to pisz środa.

kasia 
stały bywalec

Wysłany: 18-03-2005, 20:12   Re: Areator

Maria napisał/a:
.... A na przyszłość Haniu - przecież to znasz - nie wiesz jak napisać wtorek, to pisz środa.

I tak to w dziale PORADY OGRODOWE można uzyskać niezłą porade jak pisać...
niezłe Marysiu

Maria
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2005, 20:41   Re: Areator

Kasiu :?: :D :D

Wiktor 
stary wyjadacz
omc Hrabia

Wysłany: 19-03-2005, 21:08   Re: Areator

Poruszyliście ciekawy temam. Jestem żywo zainteresowany bo u mnie 70% działki to trawnik. Najlepsze porady podała Kasia i radzę tych rad słuchać bo są dobre. Zrobiceie naturalnie jak uważacie.

kasia 
stały bywalec

Wysłany: 21-03-2005, 22:20   Re: Areator

A jeszcze a propo trawnika
"Romil napisał że nie ma nic ciekawego w strzyżeniu trawnika"

mam pytanie zatem czym kosicie trawnik - rozumiem że w większości są to kosiarki, ale napiszczie czy zawsze używacie kosza do trawy???

Barbara1
[Usunięty]

Wysłany: 21-03-2005, 22:23   Re: Areator

Ja dokładnie zawsze używam kosz do kosiarki, ponieważ po to jest dołączonyaby go używać :D :D :D

wa234 
stary wyjadacz
Super Forum

Wysłany: 21-03-2005, 23:03   Re: Areator

ja też zawsze używam kosza po to to wymyślili żeby ludzie się mniej narobili

Odpowiedz do tematu