"Forum działkowców"

Uprawa warzyw - Dziki czosnek

kirwan - 11-04-2007, 11:37
Temat postu: Dziki czosnek
Mam pytanie czy ktoś wie jak sie go hoduje? Gdzie można go kupić?
Jadłem kiszony w Moskwie - pyszny! :essen:

Sadze ze to jest to - http://commons.wikimedia....inum?uselang=pl - czy ktoś wie czy to jest dziki czosnek? Bo wygląda podobnie - tzn widziałem to po ukiszeniu wiec troszkę inaczej wyglądało ;)

------------------------------------
Poprawiono błędy.
Proszę używać polskich znaków
Barbara1

Grzesiek - 11-04-2007, 19:32

Zapewne jest to właśnie czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) - foto+opis
Niestety nie słyszałem o możliwości jego zakupu. Rośnie w wilgotnych, cienistych lasach liściastych. Na wschodzie jest stosowany do sałatek lub jako dodatek do potraw (silny zapach czosnku).

kirwan - 11-04-2007, 21:26

Dziękuję za potwierdzenie tożsamości czosnku ! :)
ale zmartwiony jestem resztą...bo straszny mam apetyt na niego :(
Gatunek ginący :( bu.... :heul:

Jesli ktos by wiedzial cos na jego temat jeszcze to prosze o informacje!

Adrian śląsk - 14-04-2007, 17:58

Ja wiem, że rok temu na wystawie kwiatów był w chorzowie w wpkiw, po 5 zł cebule w doniczce z liśćmi
beata - 17-04-2007, 20:27

Witaj Kirwan! Rzeczywiście to co pokazałeś jest czosnkiem niedźwiedzim i od roku mam go w ogrodzie. Wstyd przyznac ale "wydłubałam" dwie cebulki w lesie i posadziłam w cieniu pod iglakami. W tym roku już mam sporą kępkę listków, a z tego co wiem rozrasta się dośc mocno. Dodaję listki, które mają smak czosnku do surówek, ale do momentu kiedy nie ma kwiatków, bo potem są mniej smaczne.
kirwan - 22-04-2007, 20:09

Hmm :D wlasnie ujrzalem swiatelko :) nadzieja zaczyna mnie przepelniac na kiszony czosnek :essen:

Adrianie a wiesz moze kiedy odbywaja sie takie wystawy?

Beato... :new_angel: a w ktorym regionie kraju mieszkasz? Czy jest jakas mozliwosc pozyskania od Ciebie jakiejs cebulki do uprawy? :roll: Jak go zasadzilas? - pod drzewami - w ich cieniu czy na sloncu?

:laughing23bt:

ze szczescia otwieam wino :drunk:

Adrian śląsk - 23-04-2007, 06:42

11 - 14.05.2007r.

Hala Wystaw Kapelusz - 114 Wiosenna Wystawa Kawiatów i Ogrodów

rok temu właśnie były

beata - 24-04-2007, 19:18

Hej Kirwan Mieszkam na dolnym śląsku pośrodku między Wrocławiem i Opolem Myślę, że ta roślinka rośnie w prawie każdym lesie,ale jeżeli nie uda Ci się jej zdobyć to oczywiście podzielę się. Posadziłam czosneczek w półcieniu w okolicy iglaków bo w takim towarzystwie rósł sobie w lesie.