"Forum działkowców"

Uprawa roślin ozdobnych - Nowy trawnik

See - 22-08-2006, 07:17
Temat postu: Nowy trawnik
Witam
Posadziłem trawnik, pieknie wschodzi, ale razem z trawa wschodza rozne chwasty dwulisciaste.
Pytanie kiedy [przy jakiej wysokosci nowej trawy] i czym opryskac nowytrawnik, aby zniszczyc chwasty, a trawa została w całosci i rosła sobie dalej?

Pozdrawiam

elmarek - 22-08-2006, 08:14

Witaj, nie wiem jak u Ciebie na Marsie :wink: , ale ja na tym etapie (nowy ) trawnik po prostu koszę wiele roślin dwuliściennych tego nie lubi i ginie.
Paweł - 22-08-2006, 08:28

Częste koszenie w przypadku chwastów skutkuje i po pewnym czasie będzie ich coraz mniej. Jeśli chodzi o preparaty to można zastosować Mniszka, Sterane, Chwastox, Pielika itp. Problem polega na tym, że większość nie niszczy chwastów typu perz. Musisz zapytać też o specjalne nawozy z dodatkiem odchwaszczaczy. Nie pamiętam teraz ich nazwy.
Renata K. - 22-08-2006, 12:15

Ja jesienią wapnuję trawnik, to też ogranicza wystepowanie chwastów ale nie likwiduje ich. Spróbuj posypać jakimś ' gwiezdnym pyłem' moze poskutkuje :lol:
Maria - 22-08-2006, 16:40
Temat postu: Re: Nowy trawnik
See napisał/a:
Pytanie kiedy [przy jakiej wysokosci nowej trawy] i czym opryskac nowytrawnik

Witaj See. Ja pryskanie na nowym trawniku zrobiłabym dopiero przed ostatnim jesiennym koszeniem trawy (ok. tygodnia przed koszeniem). Na wiosnę jeśli znów zacznie rosnąć zielsko powtórzyć taki zabieg przed drugim koszeniem.